“Jog Blog”

VÁLÁS, VÁLÓPER

VÁLÁS, VÁLÓPER

Ez az a téma, ami a legtöbb embert érinti, hiszen ma Magyarországon a házasságok több, mint fele válással végződik. Amennyiben a házastársak, vagy legalább az egyik fél úgy dönt, hogy a házasságát fel kívánja bontani, úgy nem kerülhető el a per, a bíróság, mivel házasságot csak bíróság bonthat fel. Természetesen nem mindegy, hogy a házasság…

Tovább olvasom... »

ÖRÖKLÉSI JOG

ÖRÖKLÉSI JOG

Az öröklés sokak számára még mindig tabu téma, de mindenképpen olyan, amivel a legtöbben nem szeretnek foglalkozni, akár azért, mert azt gondolják, még nem aktuális, nem akarnak a saját, vagy szeretteik haláláról beszélni, vagy attól félnek, hogy haszonlesőnek tűnhetnek, vagy bármilyen más okból. Pedig nem árt előre gondolkodni, és örökhagyóként időben rendezni az öröklési kérdéseket…

Tovább olvasom... »

BEJEGYZETT ÉLETTÁRSAK JOGAI

BEJEGYZETT ÉLETTÁRSAK JOGAI

Bejegyzett élettársi kapcsolatra 2009. január 1-jétől lehet lépni akkor, ha az anyakönyvvezető előtt együttesen jelenlévő két, azonos nemű, tizennyolcadik életévét betöltött személy személyesen kijelenti, hogy egymással bejegyzett élettársi kapcsolatban kíván élni. Tehát bejegyzett élettársi kapcsolatra kizárólag azonos nemű személy léphet, azonban fontos, hogy kiskorú személy nem léphet bejegyzett élettársi kapcsolatra.

Tovább olvasom... »

HÁZASSÁGI (ÉLETTÁRSI) VAGYONJOG PERBEN

HÁZASSÁGI (ÉLETTÁRSI) VAGYONJOG PERBEN

A 2013. évi V. törvény (új Ptk) a házassági vagyonjogi kérdések rendezésére a házassági vagyonjogi szerződést tekinti elsődleges eszköznek. Ahogy azt fentebb írtam, a házassági vagyonjogi szerződésnek rengeteg előnye van, többek között az, hogy elkerülhető az évekig tartó pereskedés.

Tovább olvasom... »

HÁZASSÁGI SZERZŐDÉS

HÁZASSÁGI SZERZŐDÉS

Sajnos, Magyarországon a házassági szerződés még nem olyan elterjedt jogintézmény, pedig egy házassági szerződéssel elkerülhető az évekig tartó marakodás, pereskedés. Egy hosszú házasság alatt nem csak feledésbe merülhetnek dolgok, hanem esetlegesen a felek hajlamosak másképp emlékezni arra, hogy ki, mikor, mit adott bele az adott vagyon megszerzésébe.

Tovább olvasom... »

MIÉRT „JÓ” AZ ÜGYVÉD?

MIÉRT „JÓ” AZ ÜGYVÉD?

Ezt a kérdést úgy is feltehetjük, hogy miért van szükség ügyvédre? Sajnos, előfordul, hogy az ügyfelek csak azután keresnek fel egy ügyvédet, amikor már késő, vagy amikor a mozgástér már annyira beszűkült, hogy alig lehet tenni valamit, illetve az sokkal nagyobb időbeli és anyagi ráfordításba kerül, mintha már az elejétől ügyvéd járt volna el. Sokszor…

Tovább olvasom... »